11.02.2020

Výstava Střechy Praha 2020

Stánek Cechu fungoval opět jako poradenské centrum. Ukázky řemesla - Střední odborná škola Jarov, Střední škola řemeslná Jaroměř, Tesařství, truhlářství Šnajdr, Vinkler obchodní s.r.o. a NSQ s.r.o. - přírodní břidlice.

14.01.2020

Portál Dřevostavitel.cz překročil v loňském roce rekordní návštěvnost 15 milionů

Zájem o dřevostavby v Česku se neustále zvětšuje. To potvrzuje i rekordní návštěvnost největšího českého portálu o dřevostavbách – Dřevostavitel.cz, který měl za rok 2019 více než 15,6 milionů návštěv (zdroj dat: Google Analytics 2019).Silnou pozici...

07.01.2020

Školení METAL TRADE COMAX a.s. - divize Střechy COMAX - pozvánka na školení

Místo konání: Malovarská 796, 273 24 Velvary

Střechy Praha

Aktuální informace

19.07.2019

Pasování učňů na tovaryše - zámek Telč - region Vysočina

V pondělí 24. června 2019 přítomné přivítal sám hradní pán Zachariáš z Hradce s manželkou Kateřinou z Valdštejna a oba pak celé slavnosti přihlíželi. Za zvuku fanfár do sálu vstoupil průvod v čele s patronkou pokrývačů svatou Barborou, následovanou pážaty, hodnostáři cechu a představiteli čtyř zainteresovaných škol. Vážnost celé akci dodala přítomnost starosty Telče a zástupců sousedních měst. Mezi hosty mimo jiné nechyběli ani zástupce partnerského Cechu strechárov Slovenska - člen představenstva a krajský cechmistr za Košický kraj Ing. Miloslav Gál s manželkou, opat kláštera Premonstrátů v Nové Říši pan Marian Rudolf Kosík a také čestní členové CKPT Regionu Vysočina - pánové Stanislav Holoubek ,Lubomír Slováček a paní Vlasta Holoubková.
Z rukou ředitelů svých škol žáci nejprve převzali diplomy a následně byli pasováni do stavu tovaryšského. Slavnostní akt pasování provedl cechmistr regionu Vysočina pan Oldřich Svoboda a dostalo se ho patnácti mladým řemeslníkům.  Pasováno bylo 12 tesařů, 1 pokrývač a 2 klempíři.

Doby, kdy se počet pasovaných učňů blížil stovce, jsou nenávratně pryč. Buďme však rádi, že řemeslo zůstalo přitažlivé alespoň pro hrstku mladých. Pokud se mu budou věnovat zodpovědně a s láskou, pak máme všichni naději, že fortel, zručnost a řemeslné dovednosti ani v budoucnosti zcela nevymizí.